Logo
Loopery

Boss RC-300

(3) Looper gitarowy / HN120881
BOSS RC-300

RC-300 to flagowy looper firmy Boss i z pewnością jeden z najbardziej zaawansowanych looperów dostępnych obecnie na rynku. Oferując możliwość zapętlenia trzech ścieżek stereo jednocześnie z niezależną kontrolą, RC może pomieścić do 3 godzin pętli w 99 slotach pamięci. W samym RC-300 znajdziesz również wbudowany cyfrowy procesor efektów z 16 efektami, pedał ekspresji master dla płynnej kontroli niektórych parametrów oraz wszechstronny panel kontrolny, który sprawia, że RC jest naprawdę precyzyjny w obsłudze.

Ten looper może być używany z gitarą, basem, klawiszami, każdym innym instrumentem elektrycznym, a nawet z mikrofonem dzięki wejściu XLR z zasilaniem phantom. Złącze Aux-In umożliwia podłączenie np. odtwarzaczy CD lub mp3 i odbieranie z nich dźwięku. Dzięki portowi USB pętle mogą być również przesyłane z komputera, a z kolei pętle mogą być zapisywane na komputerze, w obu przypadkach w formacie wav.

Oczywiście istnieją wbudowane narzędzia, które sprawiają, że praca z pętlami jest tak prosta, jak to tylko możliwe - na przykład automatyczne nagrywanie po rozpoczęciu odtwarzania, funkcje Undo i Redo do korygowania błędów, możliwość odliczania miary przed rozpoczęciem nagrywania, Loop Quantize do rytmicznego wyrównania pętli i wiele innych.

Jeśli chodzi o wbudowane efekty, znajdziesz tu Flanger, Phaser, Modulator, Efekty wokalne, Pitch-Shifter, Tremolo, Chorus, Bend, Delay, Lo-Fi, Distortion i wiele innych. Oprócz tego, że wiele parametrów może być kontrolowanych w czasie rzeczywistym za pomocą pedału ekspresji, efekty mogą być natychmiast włączane lub wyłączane za pomocą dedykowanego przełącznika nożnego. Efekty mogą być ładowane oddzielnie do każdej ścieżki lub razem do całego miksu.

Dla zwiększenia możliwości loopera, RC-300 posiada dużą ilość pętli akompaniamentu fabrycznie załadowanych w pamięci z perkusją odpowiednią dla każdego stylu muzycznego. Tak jak każda z trzech pętli ma swoje własne ustawienia głośności, głośność akompaniamentu może być również określona oddzielnie. Tempo może być regulowane ręcznie lub poprzez stukanie stopą. Można również określić dokładną liczbę powtórzeń w danym działaniu. Jako bonus, RC przechowuje również ścieżki podkładów z basem, pianinem i innymi instrumentami.

Możesz podłączyć looper do komputera za pomocą standardowego złącza USB. To połączenie pozwala na tworzenie kopii zapasowych nagranych pętli, a następnie wstawianie ich do RC-300. W ten sposób możesz pracować z plikami wav w formacie 16bit / 44.1 kHz, a RC może pomieścić do 1.7 GB plików.

Jeśli interesuje Cię hardware RC-300, na szczycie pedału ekspresji znajdziesz osiem dodatkowych przycisków nożnych, trzy fadery, sześć potencjometrów, kilka przycisków i czytelny wyświetlacz cyfrowy.

Z tyłu znajdziemy wejście XLR z przełącznikiem zasilania phantom, wejście stereo i Aux-In, wyjście stereo i wyjście słuchawkowe, złącza dla zewnętrznych przycisków nożnych, złącza MIDI-In, -Out i -Thru oraz wreszcie interfejs USB. Looper jest zasilany za pomocą dołączonego zasilacza 9Volt.
Oceń opis tego produktu
Ten produkt nie jest już w sprzedaży.
Ten produkt nie zawiera żadnych parametrów.
Mam uwagi do opisu/parametrów produktu
Podobne produkty
Rekomendowane akcesoria










5,0
3x 0x 0x 0x 0x
Regulamin ocen i recenzji
Filtrować
Recenzje (1)
24.07.2018
. Jan
Zakup niezweryfikowany
Tłumaczenie maszynowe -

Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny looper na rynku. W przeciwieństwie do prostszych urządzeń, aby w pełni wykorzystać funkcjonalność tego loopera trzeba zrozumieć sens i zasady jego działania. Oczywiście można z niego korzystać tak samo jak z looperów jedno- lub dwupedałowych, ale byłaby to wielka szkoda. RC-300 pozwala na dostosowanie zachowania poszczególnych pamięci do potrzeb poszczególnych ścieżek. Niekoniecznie oznacza to, że muszę wstępnie załadować pętle, a następnie po prostu je uruchomić (co wielu ludzi myśli, gdy widzą, że instrument ma 99 gniazd pamięci), ale mogę ustawić go tak, aby w jednym utworze ścieżki były odtwarzane sekwencyjnie, podczas gdy w innym wszystkie naraz. Dla każdej pamięci/ścieżki mogę ustawić inny efekt, który włączy się po naciśnięciu pedału LoopFX. Mogę indywidualnie ustawić, do czego chcę zastosować efekt. Mogę ustawić liczbę taktów pętli lub nawet poszczególnych ścieżek z wyprzedzeniem (nie muszą być tej samej długości), więc nie ma ryzyka nieprawidłowego naciśnięcia pedału. Mogę umieścić kliknięcie w refrenie, aby utrzymać tempo długich pętli, ale słuchacze nie muszą tego słyszeć. Mogę ustawić typ perkusji dla każdego utworu. Mogę używać różnych trybów zatrzymania (od razu, na końcu pętli, fade-out)...

Mógłbym tak wymieniać bez końca. Najważniejsze jest to, że looper można skonfigurować z wyprzedzeniem do określonych zastosowań w określonych utworach, a następnie po prostu kontrolować go stopami i przełączać kanały. A jeśli chcę po prostu zapętlić losowo, ustawię podstawową konfigurację, która mi odpowiada, zapiszę ją, powiedzmy, w wielu pozycjach i jestem gotowy do pracy.

Lektura zagranicznych recenzji tego efektu pokazuje, że większość niezadowolonych użytkowników zazwyczaj w ogóle nie rozumiała filozofii sterowania tym urządzeniem, nie przeczytała instrukcji obsługi lub nie rozgryzła wcześniej RC-300, a następnie została przytłoczona przyciskami, pokrętłami i pozycjami menu, których nie potrafili rozgryźć.

RC-300 jest m

  • Łatwość obsługi (po zrozumieniu zasady działania)
  • Szeroki zakres możliwych ustawień (nie musisz używać ich wszystkich, ale możesz z nich wybierać)
  • Automatyczne i bardzo dobre wykrywanie tempa nawet w bardziej złożonych pętlach, z możliwością jego zmiany bez wpływu na jakość dźwięku (oczywiście z wyjątkiem skrajności)
  • Nie wszystkie zintegrowane efekty są użyteczne. Na przykład oktawer, który umożliwia nagrywanie basu na gitarze, to nic wielkiego. Czasem brzmi dobrze, czasem jest bezużyteczny.
  • Przydałby się większy wyświetlacz ułatwiający nawigację po menu (to kwestia przyzwyczajenia, ale mógłby być bardziej czytelny).
  • Przydałby się czasem wyświetlacz postępu pętli jak w RC-505

Pravděpodobně nejkomplexnější looper na trhu. Narozdíl od jednodušších zařízení, je k využití celé funkcionality tohoto looperu potřeba pochopit smysl a principy jeho fungování. Samozřejmě se dá použít stejně jako jedno nebo dvoupedálové loopery, ale to by byla škoda. RC-300 umožňuje nastavit si chování jednotlivých pamětí podle potřeby jednotlivých skladeb. Neznamená to, že si nutně musím smyčky přednahrát a pak je jen spustit (což si spousta lidí myslí, když vidí, že přístroj má 99 paměťových slotů), ale mohu si nastavit, že pro jednu píseň potřebuji, aby stopy hrály sekvenčně, zatímco v jiné najednou. Pro každou paměť/skladbu si mohu nastavit jiný efekt, který se zapne po stisku LoopFX pedálu. Mohu si individuálně nastavit na co chci efekt aplikovat. Mohu si dopředu nastavit počet taktů smyčky nebo i jednotlivých stop (nemusí být stejně dlouhé), takže nehrozí chybné šlápnutí na pedál. Mohu si do příposlechu pustit click, abych udržel dlouhé smyčky v tempu, ale posluchači to slyšet nemusí. Mohu si nastavit pro každou skladbu typ bicích. Mohu používat různé stop režimy (hned, na konci smyčky, fade-out)...

Dalo by se pokračovat dlouho. Zásadní je, že looper lze dopředu připravit na konkrétní použití v konkrétních písních a pak už jen ovládat nohama a přepínat kanály. A pokud chci jen náhodně loopovat, nastavím si nějaký základní setup, který mi vyhovuje, uložím si ho třeba na víc pozic a můžu vyrazit.

Čtení zahraničních recenzí tohoto pedálu ukazuje, že většina nespokojených uživatelů obvykle vůbec nepochopila filosofii ovládání tohoto zařízení, případně nečetla manuál nebo si to RC-300 nic dopředu nezjistila a pak byla zahlcena tlačítky, kolečky a položkami v menu, ve kterých nebyla s to se vyznat.

RC-300 je stroj pro každého, kdo má pocit, že by s jednoduššími krabičkami narazil na jejich limity (různě dlouhé smyčky, málo stop, složité ovládání přes málo pedálů). Narazit na limity RC-300 vyžaduje opravdu hodně práce nebo extrémně specifické nároky.

  • Snadnost ovládání (když pochopíte princip)
  • Obrovská škála možných nastavení (která nemusíte všechna využít, ale můžete z nich vybírat)
  • Automatická a velmi dobrá detekce tempa i ve složitějších smyčkách s možností jeho změny bez vlivu na kvalitu zvuku (mimo extrémy, samozřejmě)
  • Ne všechny integrované efekty jsou použitelné. Např. octaver umožňující nahrát basu na kytaru není velká sláva. Občas zní dobře, občas je nepoužitelný.
  • Zařízení by slušel větší displej pro jednodušší orientaci v menu (je to o zvyku, ale mohlo by to být přehlednější)
  • Zobrazení průběhu smyčky jako v RC-505 by se občas hodilo
2 0
Poczekaj chwilę, trwa ładowanie danych...
Podobne frazy
Kategorie
Marki