Jak wybrać system bezprzewodowy

Systemy bezprzewodowe do przesyłania dźwięku są dobrą opcją dla wszystkich, którzy potrzebują elektronicznego wzmocnienia swojego głosu (lub instrumentu muzycznego), a jednocześnie chcą zachować możliwość swobodnego poruszania się. Bezprzewodowe technologie dźwiękowe są wykorzystywane też z bezprzewodowymi systemami monitoringu dousznego, czyli słuchawkami podłączonymi do odbiornika, który muzyk ma przypięty na sobie. Dzięki temu może poruszać się po scenie w nieograniczony sposób i nie musi stać przy głośniku odsłuchowym. Niezależnie od fragmentu sceny, na którym się znajduje, zawsze ma możliwość stabilnego odsłuchu samego siebie i wybranych instrumentów za pomocą słuchawek.


RADA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jeżeli szukasz niezawodnego rozwiązania służącego do bezprzewodowej transmisji głosu, zalecamy nabycie standardowego bezprzewodowego zestawu z mikrofonem trzymanym w ręce. Częścią takiego opakowania będzie mikrofon i odbiornik, więc nie będziesz już potrzebować niczego więcej.

Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, a w razie potrzeby zalecą najlepszy system bezprzewodowy. Możesz się z nami skontaktować: e-mail .

Podstawowe kryteria

• Zasięg sygnału
• Częstotliwość transmisji
• Liczba kanałów
• Czułość mikrofonu
• Typy wejść i wyjść
• Możliwość automatycznej synchronizacji częstotliwości między odbiornikiem i nadajnikiem

Przeważająca większość współczesnych systemów bezprzewodowych działa w następujących pasmach częstotliwości: UHF, VHF, UHF DAP, 2,4 GHz lub ewentualnie 1,9 GHz.

W przypadku bezprzewodowych odsłuchów słuchawkowych jest odwrotnie (tj. muzyk ma przy sobie odbiornik, a nie nadajnik).

Typy bezprzewodowych systemów dźwiękowych


Systemy bezprzewodowe z mikrofonem ręcznym

Ręczny mikrofon bezprzewodowy jest chyba najbardziej znanym typem bezprzewodowej technologii dźwiękowej. Ten rodzaj mikrofonów bezprzewodowych jest przeznaczony przede wszystkim dla wokalistów, którzy nie potrzebują mieć wolnych obu rąk, ale chcą mieć swobodę ruchów.

Systemy bezprzewodowe z mikrofonem nagłownym

Nagłowny mikrofon bezprzewodowy jest zamocowany wprost przed ustami wokalisty, dzięki czemu ma wolne obie ręce i może swobodne poruszać się bez konieczności zajmowania się mikrofonem. Dlatego to rozwiązanie jest tak często stosowane w produkcjach musicalowych.

Systemy bezprzewodowe z mikrofonem klapowym

Mikrofon klapowy jest przeznaczony do umocowania na odzieży (w okolicy klatki piersiowej). Ten rodzaj mikrofonu bezprzewodowego jest przeznaczony raczej do przemówień niż do śpiewu. Z klapowych mikrofonów bezprzewodowych korzystają w szczególności prezenterzy, konferansjerzy, aktorzy, menedżerowie na naradach firmowych itp.

Systemy bezprzewodowe do gitar elektrycznych i basowych

Jak wynika z nazwy, ten typ systemów jest przeznaczony dla wszystkich gitarzystów, którzy chcą mieć pełną swobodę ruchów na scenie.

Bezprzewodowe zestawy dla dziennikarzy i przewodników

Bezprzewodowe zestawy reporterskie reprezentują kategorię mobilnych bezprzewodowych systemów dźwiękowych. Te systemy są przeznaczone zwłaszcza do pracy w terenie, na którym nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Bezprzewodowe zestawy reportażowe ułatwiają także pracę z kamerą.

Monitoring douszny

Bezprzewodowy odsłuch wprost do uszu – to coraz popularniejsze rozwiązanie w zakresie odsłuchu kontrolnego. Z bezprzewodowych odsłuchów w słuchawkach korzysta coraz więcej profesjonalnych muzyków. Jest to bowiem wyjątkowo praktyczna technologia, która zapewnia muzykom wysokiej jakości odsłuch dokładnie tego, co chcą usłyszeć, bez przeszkadzania pozostałym członkom zespołu.

Części i akcesoria sprzedawane oddzielnie

Na zakończenie należy podkreślić, że poszczególne części do systemów bezprzewodowych można często kupić również oddzielnie.


© AUDIO PARTNER s.r.o.

Wyszukiwane hasła

Kategorie

Marki

Proszę czekać