Jak wybrać zestaw perkusyjny

Rytm jest podstawą każdego utworu. Jednocześnie jest to zupełnie pierwszy element muzyki, który człowiek oswoił. Istnieje wiele rodzajów perkusji i perkusjonaliów. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa poradnik na temat Jak wybrać perkusję. Doradzimy Państwu również z wyborem perkusji i perkusjonaliów dla dzieci.
RADY DLA POCZĄTKUJĄCYCH:
Na rynku znajdziecie wiele różnych rodzajów perkusji i perkusjonaliów. Jeżeli jesteś początkującym i chcesz rozpocząć przygodę z grą na perkusji, polecamy wybrać kompletny zestaw z talerzami. Taki zestaw jest kompletny – wystarczy poskładać i możesz rozpocząć grę.
Jeżeli masz zamiar ćwiczyć w domu i nie zakłócać sąsiadów, polecamy zakup zestawu perkusji elektroniecznej. Umożliwiają one odsłuch ze słuchawek i w przeciwieństwie do perkusji akustycznej wydobywają minimalny hałas.
Jeżeli jesteś zaintersowany perkusjonaliami o charakterze kameralnym, wypróbuj Cajon. Ten ulubiony instrument perkusyjny imituje dźwięk bębna basowego i małego bębna (werbel), jest łatwy w przechowaniu i może być używany w większości stylów muzycznych, a nawet początkujący nauczy się go używać stosunkowo szybko.
Jeśli jesteś zainteresowany pomocą konsultanta w wyborze perkusji i perkusjonaliów, możesz skontaktować się z nami pod numerem telefonu 126 006 960 (Po-pt 10:00 - 17:00) lub za pomocą adresu e-mail .
Podział instrumentów perkusyjnych
Instrumenty perkusyjne możemy podzielić na trzy grupy główne:
Zestawy perkusji akustycznych
Standardowy zestaw perkusyjny jest przeznaczony do zastosowania w zespole muzycznym (rock, jazz, pop..). Klasyczny zestaw składa się z następujących elementów:
Bęben basowy to wielki bęben stojący na ziemi. Dźwięk wydobywa się za pomocą stopy. Jak sama nazwa wskazuje, brzmienie tego bębna jest najgłębsze z całego zestawu.
Bęben mały (werbel) daje podstawę rytmu. Wraz z bębnem basowym tworzy najważniejszą część zestawu perkusyjnego. Werbel standardowo mieści się między nogami perkusisty.
Tom tomy znajdują się nad bębnem basowym. Często są używane w parze i służą głównie do grania przejść i breaków.
Floor tom (kocioł) również służy do grania breaków (przejść). Najczęściej stojący na ziemi i większość perkusistów je ma po prawej ręce.
Zestaw talerzy jest także nieodłączną częścią zestawu perkusyjnego. Istnieje wiele rodzajów talerzy. Podstawowy zestaw talerzy składa się z talerzy takich jak: Hi-hat, Ride i Crash. Ten podstawowy zestaw uzupełniają tak zwane talerze efektowe (naprz. talerze China lub Splash).
Wszystkie elementy zestawu perkusyjnego występują w różnych rozmiarach i są wykonane z różnych materiałów. W zestawie nie ma idealnej liczby poszczególnych bębnów i talerzy. Każdy perkusista potrzebuje czegoś innego. Uważamy jednak, że werbel, bęben basowy i hi-hat tworzą podstawę perkusji.
Dla początkujących polecamy zakup kompletnego zestawu wraz z hardwerem (stojak, stopa do bębna basowego itp.) i talerzami. W naszym sklepie oferujemy również zestawy perkusyjne dla dzieci, które są przeznaczone dla najmłodszych perkusistów. Te zestawy są po prostu mniejsze, aby dzieciom się na nich dobrze grało.
Perkusje elektroniczne

Perkusje elektroniczne są bardzo podobne do klasycznego zestawu perkusyjnego – tutaj również podstawą jest bęben basowy, werbel, tomy, talerze i tym podobne. Zamiast prawdziwych bębnów są zastosowane pady, które są w większości wykonane z tworzywa sztucznego z wbudowanym przetwornikiem. Uderzenie pałką do padu jest rejestrowane przez przetwornik a sygnał przechodzi do modułu, który jest zawsze częścią perkusji elektronicznej. Moduł przetwarza sygnał do dźwięku cyfrowego. Perkusję elektroniczną można podłączyć do zestawu nagłośnienowego, kolumny lub urządzenia hi-fi. Ogromną zaletą jest to, że można podłączyć słuchawki. Dzięki temu możesz cieszyć się dźwiękiem perkusji bez zakłócania otoczenia.
Perkusje elektroniczne mają więcej zalet. Moduły oferują wiele różnych brzmień więc wybierasz dokładnie takie dźwięk, jaki Ci się podoba. Zazwyczaj można wybierać między dźwiękiem rocka, muzyki elektronicznej itp. Dodatkowo perkusje elektroniczne nadają się dla początkujących, ponieważ zawierają programy do nauki. Kolejną ogromną zaletą jest to, że można podłączyć zewnętrzny odtwarzacz muzyki (odtwarzacz mp3, telefon…) aby grać z ulubionymi utworami. To wszystko jest możliwe za pomocą korzystania ze słuchawek.
Jak wybrać perkusję elektroniczną znajdziesz tutaj
Perkusjonalia

Rodzina instrumentów perkusyjnych obejmuje wszystkie akustyczne perkusjonalia, które nie należą do tradycyjnego zestawu perkusyjnego. Chodzi o całą gamę etno-bębnów, grzechotek i melodyjnych instrumentów perkusyjnych, takich jak djembe, bongosy a conga lub ulubiony cajon lub tamburyny, kastaniety, trójkąty, wibrafony i ksylofony.
Wielkim hitem perkusyjnym są Boomwhackers. Ten instrument perkusyjno-melodyczny jest wyjątkowo odpowiedni dla dzieci, ale dużo zabawy z nim doświadczy również dorosły. Boomwhackers uczy wspaniałego sposobu postrzegania rytmu i melodii i rozwija poczucie pracy zespołowej.
Istnieje również wiele perkusjonaliów i bębnów dla dzieci.
Jak wybrać perkusjonalie dowiesz się tutaj
Akcesoria i naciągi zapasowe
Perkusista będzie potrzebował również kilka rodzajów akcesoriów. Chodzi głównie o pałki, stojaki, siedzenia, stroiki, klucze do strojenia itp. I nie zapominaj o naciągach zapasowych.