Jak wybrać flet prosty

Flet prosty jest idealnym instrumentem dla wszystkich dzieci. Dlatego też dla większości małych muzyków jest pierwszym instrumentem, z którym spotykają się w swojej karierze muzycznej. Chętnie poradzimy w kwestii wyboru pierwszego fletu dla Twojego dziecka. Jeżeli chcesz uzyskać poradę w kwestii wyboru fletu dziecięcego od naszych specjalistów, napisz na adres e-mail .

RADA DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

Absolutnym standardem wśród fletów prostych dla dzieci, którego wymagają też wszyscy nauczyciele, są sopranowe flety proste z angielskim (barokowym) układem palców. Wszystkie pozostałe typy fletów są specyficzne i są przeznaczone dla bardziej doświadczonych wykonawców lub dla tych, którzy tego specjalnego typu wymagają.

Pozytywny wpływ na zdrowie dziecka

Wszystkie instrumenty muzyczne i nauka gry na nich mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój, inteligencję i zdrowie psychiczne dzieci. W przypadku fletu prostego ponadto wzmacniane są mięśnie przepony i zwiększana jest pojemność płuc. Gra na flecie prostym jest poza tym stosunkowo łatwa – dziecko nauczy się pierwszych znanych utworów już w ciągu paru lekcji, dzięki czemu będzie dobrze motywowane. Następnymi zaletami są też niska cena i łatwość przechowywania instrumentu. Flet prosty jest po prostu dla dzieci idealnym instrumentem.

Nie bój się tworzywa sztucznego

Plastikowe flety mają dziś już bardzo wysoką jakość, oferują naprawdę pełnowartościowy dźwięk i dzieciom będzie dobrze na nich się ćwiczyć. Wielką zaletą fletów plastikowych jest też łatwe utrzymanie i możliwość mycia w wodzie. Jak już mówiliśmy wcześniej, należy kupić flet sopranowy z angielskim układem palców.

Liczba części

Wybieraj flety, które są złożone z trzech części (tę informację znajdziesz w opisie każdego fletu – na dole w sekcji „Parametry”). Flety trzyczęściowe są zalecane z tego powodu, że dolna część jest obrotowa i można ją wyregulować tak, aby dziecko sięgało małym palcem do dolnego otworu.
Akcesoria do fletów prostych Do pierwszego fletu prostego dla Twojego dziecka przydatne będą też akcesoria. Należy do nich wycior, futerał (o ile nie jest już częścią kompletu – informacja będzie zawarta w opisie) i torba na flet. Wszystkie te akcesoria znajdziesz tutaj. Jeżeli dziecko będzie ćwiczyć zadania domowe ze szkoły, będzie potrzebować statywu na nuty.

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Proszę czekać