Jak wybrać bębny elektroniczne

Dzięki rozwojowi technologii bębny elektroniczne staja sie jeszcze bardziej pożądanym instrumentem muzycznym dla szerokiego spektrum muzyków. Główną przyczyną popularności bębnów elektronicznych jest przede wszystkim to, że w dzisiejszych czasach już potrafią realistycznie imitować dzwiek bębny akustyczne, poza tym oferują wiele ciekawych sztuczkek (efekty dźwiękowe modulacji, tworzenie i nagrywanie własnych zestawów itd.). Ale przede wszystkim – można na nich grac i w mieszkaniu, bez tego, żeby opadł tynk czy żeby się wyprowadzili sąsiedzi. Na bębnach elektronicznych można grać do słuchawek a uderzenia są w porównywaniu z bębnami akustycznymi bardzo ciche. Aby ułatwić orientację w wyborze, przygotowaliśmy dla Was poradnik na temat jak wybrać bębny elektroniczne.


PORADA DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

Początkujących, radzimy kupić Kompletny zestaw bębnów elektronicznych, który zawiera również wszystkie hardware a akcesoria (stojaki, pedały itp). Taki zestaw wystarczy rozpakować, zbudować, i od razu można rozpocząć grę.

W aktualnej ofercie znajdą się również indywidualne pady, moduły bębnowe i comba dla instalacji dźwięku bębnów elektronicznych. Producenci rozwijają również inne alternatywy, takie jak sampling pady, bębnowe pady czy efekty bębnowe. Narzędzia te są wykorzystywane przez perkusistów, którzy chcą wzbogacić swoje bębny w różne dźwięki elektroniczne.

Bębny elektroniczne mogą zastąpić bębny akustyczne lub być ich dopełnieniem. Są również wykorzystywane jako narzędzie szkoleniowe (można je po prostu wyciszyć).

Jeśli jesteś zainteresowany pomocą konsultanta w wyborze bębnów elektronicznych, możesz skontaktować się z nami pod numerem telefonu 800 012 208 (Pn–Pt 10–17 godz.) lub za pomocą adresu e-mail . W wyborze chętnie Ci pomogą nasi pracownicy.

Działanie bębnów elektronicznych

Klasyczne zestawy bębnów akustycznych działają na zasadzie rezonansu mechanicznego. W wypadku bębnów elektronicznych jest inaczej. Gracz bębnuje na tzw.padzie, które elektronicznie rejestrują uderzenia grającego. Sygnały są przesyłane na przetwarzanie z padu do jednostki sterującej systemu, która nadaje im wybrane dźwięki. Te jednostki sterujące nazywane są bebnowymi modulami; a na nich przeprowadzane są wszystkie ustawienia dźwięku i tak dalej.

Wygody bębnow elektronicznych

  • Możliwość gry do sluchawek z pełnym brzmieniem i dynamiką
  • Setki różnych dźwięków bębnów i możliwość gry z podkladem muzycznym również przy zniżonej głośności
  • Nie ma potrzeby dostrajania, są lekkie i oszczędzają miejsce przy transporcie

Wybór bębnów elektronicznych

Z ceną bębnów elektronicznych rośnie oczywiście i ich jakość, która polega głównie na uczuciu realnej gry. Pady dobrej jakości mają mianowicie po uderzeniu podobną reakcję jak klasyczne bębny akustyczne. Ponadto, te pady mogą być dwustrefowa, oznacza to, że uderzenie przyniesie różne inne reakcje (typowy obręcz padu). Droższe bębny elektroniczne posiadają również bogatszy dźwięk .

Jeśli jesteś początkującym, powinieneś wybrać elektroniczny zestaw perkusyjny, ponieważ moduł zawiera samouczek. To może pomóc ci nauczyć się podstawowych rytmów itd.

Podłączenie bębnów elektronicznych

Standardem jest, że moduł bębnów elektronicznych jest wyposażony w wyjście głośnikowe i słuchawkowe, wejście dla zewnętrznego źródła dźwięku (odtwarzacz MP3, telefon komórkowy - można grać z podkładem muzycznym) i ewentualnie interfejs USB do edycji dźwięków. Dzięki MIDI można nagrać linię bębna do komputera poszczególnymi uderzeniami przypisać różne dźwięki

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Proszę czekać