Jak wybierać akcesoria do perkusji

Każdy perkusista ma inne wymagania. Do nich trzeba dostosować odpowiednie akcesoria. Jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z wyborem, przejrzyj nasz praktyczny przewodnik, który zaoszczędzi Twój czas i pieniądze.


RADY DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

Jeśli chcesz skonsultować się z fachowcem w sprawie zakupu akcesoriów perkusyjnych, zadzwoń pod numer 800 012 208 ( Pn–Pt 10–17 godz.) lub napisz na adres . Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Hardware

Nieodłączną częścią sprętu perkusyjnego jest hardware. Przedstawia akcesoria takie jak stojaki na instrumenty, muzyczne uchwyty či pedały, bez których się nie obejdziecie. Wybór zawsze zależy od rodzaju sprzętu perkusyjnego. Wyjątek stanowi kompletny zestaw perkusyjny (zestaw), który zawiera wszystko co potrzeba.

Nagłośnienie do perkusji elektronicznej

Następnym niezbędnym elementem jest sprzęt nagłaśniający do perkusji elektornicznej. Można to rozwiązać za pomocą combem do perkusji elektornicznej, jakimkolwiek aktywnym subwooferem lub za pomocą słuchawek.

Akcesoria do strojenia

Nie każdy posiada doskonały słuch muzyczny umożliwiający precyzyjne dostrojenie sprzętu. Dlatego polecamy tunery do strojenia perkusji. Podczas strojenia nie obejdziecie się bez kluczy, którym dostosujecie napięce membrany.

Pomoce treningowe

Nie zapomnijcie na pomoce treningowe do perkusji. Dla każdego perkusisty jest koniecznością ćwiczenia z metronomem. W dzisiejszych czasach popularne są nowoczesne metronimy cyfrowe, które można kupić po przystępnej cenie a ponadto wyposażone są w szereg programowalnych ustawień i dodatkowych funkcji.

Rytmiku można także ćwiczyć na padach treningowych. Nie robią hałasu a pomogą w ćwiczeniach z ręką i nadgarstkiem siatki do cichego grania či podkładki do cichego grania.

Pokrowce ochronne i dywaniki pod będny

Kazżdy perkusista powinien ochraniać swój sprzęt pokrowcami ochronnymi. Możecie wybrać coś ze standardowych miękkich pokrowców, lub ze sztywnych pokrowców (kufry). Użytecznym dodatkiem jest dywanik pod perkusje, który służy jako ochrona przed niepożądanym ruchom na podłodze.

Słuchawki i zatyczki do uszu

Słuch perkusisty jest wystawiony stosunkowo wysokiemu obciążeniu. Jego ochronę zapewnią zatyczki do uszu lub perkusyjne słuchawki izolujące - niektóre modele posiadają funkcję podsłuchową „in-ear“. Zatyczki i słuchawki są także dostępne w dziecięcych rozmiarach

Pałki i membrany

Specjalną kategorię tworzą pałki oraz wymienne membrany na bębny.

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Proszę czekać