Co to jest BOUTIQUE GITAROWY?

BOUTIQUE GITAROWY to specjalna sekcja instrumentów premiowych, które są bardzo rzadkie, zabytkowe, pochodzą z limitowanych lub niepowtarzalnych serii, trudne do odnalezienia lub wykonane na zamówienie. W większości są nawet oparte na udziale pracy ręcznej. Wszystkie te narzędzia są fachowo wybrane przez nas, przetestowane i dostrojony do perfekcji. Jest to nad standardowe granie na instrumentach, urządzeniach i efekty, które mają ogromną muzyczną, historyczną i kolekcjonerską wartość. W tej kategorii znajdziemy mniej znane marki, które są niedoceniane, ale ich jakość jest równa lub nawet większa niż najbardziej znane modele.

Narzędzia z kategorii butiku gitarowego dzielimy na Vintage i Fine.


GITARY VINTAGE

Kategorie gitar i aparatów gitarowych vintage lub efekty obejmuje instrumenty używane wyprodukowane do roku 1968. Kategoria ta może obejmować również "młodsze" egzemplarze, ponieważ za weteranów mogą zostać uznane instrumenty, które mają 30 lat. Wartość gitar i aparatury gitarowej vintage leży w obecnie niedostępnych materiałach i technologii produkcji o wysokim udziale pracy ręcznej, w którym dokonano tych instrumentów. Dużą rolę spełnia również tzw "ageing" lub starzenie się materiału i odwieczne doskonalenie dźwięku. Istotne znaczenie ma również fakt, że wiele z części nie może dzisiaj produkować takim sposobem jak wcześniej. Nie wolno zapominać o historycznej, kolekcjonerskiej i inwestycyjnej wartość instrumentów, gdzie popyt często przewyższa podaż.

GITARY FINE

W przypadku kategorii fine chodzi o współczesna produkcje instrumentów (lata 90 - obecnie), które są luksusowe, rzadkie, z limitowanej serii lub handmade. W menu znajdziemy zupełnie nowe typy, ale większość z nich powstała na zlecenie reprodukcji, dla większości śmiertelników niedostępnych ikon gitar wartych setki tysięcy dolarów. Gitary fine wykonane są z najlepszych materiałów dostępnych jednocześnie przy użyciu podobnych technologii jak instrumenty vintage, zwykle z dużym udziałem pracy ręcznej lub produkcji limitowanej na kilkudziesięciu sztuk. Te gitary "Fine" są ręcznie wybrane przez nas w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Europie i są to nadstandardowo grające instrumenty, które zazwyczaj wybieramy spośród kilku identycznych lub podobnych modeli. Gitary, które mogą być fabrycznie nowe, ale również 100% granym lub kolekcjonerskiej stanie.

APARATURY VINTAGE A FINE APARATURY

Ten podział odnosi się również do aparatów i efektów gitarowych. Wszystkie nasze vintage i fine aparaty gitarowe są profesjonalnie oczyszczone, zmierzone ewentualnie serwisowane i dostrojony najbardziej odpowiednimi częściami. W zdecydowanej większości sa to ręcznie lutowane "zszywane" wzmacniacze, kombo i efekty. Na życzenie klienta, możemy nawet sprzęt dostroić dokładnie według jego stylu gry i gustu. Podczas przeglądu i tuningu aparatury używamy wyłącznie części wysokiej jakości (kombinacja lamp od różnych producentów, oryginalnych lub najlepszych możliwych kondensatorów i wieloletniego "know-how", gdy wiemy, jaki ma mieć vintage sprzęt dźwięk możemy do udoskonalić).

Dlaczego warto kupić instrumentu boutique poprzez Kytary.pl

  • Na zakup oryginalnego vintage (a nie podróbki lub prawdziwego z częściami niskiej jakości) trzeba mieć lata doświadczeń. Nasi specjaliści znalezieniem i zakupem instrumentów zabytkowych zajmują się od roku 2001.
  • Klient otrzymuje od nas gwarantowanie oryginalny instrument z wyraźnym określeniem, co jest oryginalne, a co zostało zastąpione nowymi lub repro częściami. Częścią instrumentu jest również certyfikat i dokumentacja, których częścią są opis i zdjęcia. Certyfikat dokumentuje również drogę klienta do instrumentu.
  • Instrument i aparaturę profesjonalnie wyczyścimy, dostroimy i dostosujemy do wymagań i potrzeb klienta. Używamy wyłącznie oryginalnych i starannie wybranych części zamiennych, które są najbliżej podobny do tych z oryginału i zachowujemy charakter instrumentów i wzmacniaczy (np. kondensatory elektrolityczne i rurkami).
  • Na wszystkie instrumenty z butiku włącznie z vintage (zabytkowe) zapewnimy gwarancję.
  • Narzędzia z butiku gitarowego mają ogromną wartość kolekcjonerską, dzieła sztuki są również inteligentna inwestycja.

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Proszę czekać